Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-411967-00004 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart Vulcan Hart 00-411967-00004 20-3/4 Inch Range Element 208v 5000w Electric
| Fits with Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-411967-00004 |
| Manufacturer Part # | 00-411967-00004 |
| Height | 3.63" |
| Width | 10.38" |
| Depth | 20.63" |
| Weight | 2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-411967-00004 Range Grill Element [ 208v 5000w 1ph ], [ 20-3/4" X 11-1/4" X 3-1/2"h ], [terminals Stud/nut 8-32, Vulcan Range Vrc Vr5c Vr7c
