- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hobart Vulcan Hart 00-407727-00002 2-7/8 Inch Red Plastic Knob Off Lo Med Hi
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-407727-00002 |
| Manufacturer Part # | 00-407727-00002 |
| Height | 2.2" |
| Width | 2.95" |
| Depth | 4.65" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-407727-00002 Red Plastic Knob Turns Clockwise, [ 2-7/8" Dia ][ Off-hi-med-lo] [mount.210"] [flat Up ], Used On Rotary Switch Kit # 42-1296 (has 2 Flats), Vulcan, Broiler Vb-2-1 Vb-2s Vtmb-(2 22)., Oven Convection Ovens Where Applicable., Range Series Vex Vo Vr Vs Vtm Vtmx.,
