- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hobart Vulcan Hart 00-346251-00001 12 Inch Aluminum Baffle Heating Component
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | 00-346251-00001 |
| Manufacturer Part # | 00-346251-00001 |
| Height | 1.65" |
| Width | 12.35" |
| Depth | 12.45" |
| Weight | 0.4 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart 00-346251-00001 Material Aluminum, Length 12", 305 Mm, Width 10 3/4", 273 Mm, Inner Diameter 1", 25 Mm, Thickness 1/16", 2 Mm
