Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Vollrath/Idea-Medalie 4980655 Ladle 6 Oz S/s Teal 13"hdl
| Manufacturer | Vollrath/Idea-Medalie |
|---|---|
| Model Number | 4980655 |
| Manufacturer Part # | 4980655 |
| Height | 3.75" |
| Width | 4" |
| Depth | 15" |
| Weight | 0.58 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vollrath/Idea-Medalie 4980655 Color Teal, Material Stainless Steel, Plastic Handle, Length 13", 330 Mm, Capacity 6 Fl Oz, 177 Ml, Temperature Range 82 C Heat Resistant, 180 F Heat, Resistant, Type One-piece Construction, Nsf Certified Y
