Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Vollrath/Idea-Medalie serving spoons forks and knives.
- Authorized Vollrath/Idea-Medalie dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Vollrath/Idea-Medalie 4980445 serving spoons forks and knives
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vollrath/Idea-Medalie 4980445 Ladle 4 Oz S/s Gray 13"hdl
| Manufacturer | Vollrath/Idea-Medalie |
|---|---|
| Model Number | 4980445 |
| Manufacturer Part # | 4980445 |
| Height | 3.5" |
| Width | 2" |
| Depth | 15" |
| Weight | 0.56 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vollrath/Idea-Medalie 4980445 Color Gray Handle, Material Stainless Steel, Plastic Handle, Length 13", 330 Mm, Capacity 4 Fl Oz, 118 Ml, Temperature Range 82 C Heat Resistant, 180 F Heat, Resistant, Type One-piece Construction, Nsf Certified Y
