Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Vollrath/Idea-Medalie portion spoons and spoodles.
- Authorized Vollrath/Idea-Medalie dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Vollrath/Idea-Medalie 4970220 portion spoons and spoodles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vollrath/Idea-Medalie 4970220 2oz Black Ladle Short Handle
| Manufacturer | Vollrath/Idea-Medalie |
|---|---|
| Model Number | 4970220 |
| Manufacturer Part # | 4970220 |
| Height | 1" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 8" |
| Weight | 0.31 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vollrath/Idea-Medalie 4970220 Color Black Handle, Material Stainless Steel, Plastic Handle, Length 6", 152 Mm, Capacity 2 Fl Oz, 59 Ml, Temperature Range 82 C Heat Resistant, 180 F Heat, Resistant, Type One-piece Construction, Nsf Certified Y
