Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Vollrath/Idea-Medalie 4781670 Tongs Scallop 16" Grn Hdl
| Manufacturer | Vollrath/Idea-Medalie |
|---|---|
| Model Number | 4781670 |
| Manufacturer Part # | 4781670 |
| Height | 1" |
| Width | 4" |
| Depth | 16" |
| Weight | 0.41 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vollrath/Idea-Medalie 4781670 Color Green, Material Stainless Steel, Length 16", 406 Mm, Width 1-3/8", 35 Mm, Gauge 20, Temperature Range Up To 82 Degrees C, Up To 180 Degrees F, Type Scallop, Nsf Certified Y, Haccp Compliant Y
