Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Vollrath/Idea-Medalie melamine plates.
- Authorized Vollrath/Idea-Medalie dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Vollrath/Idea-Medalie 1505-C08 melamine plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vollrath/Idea-Medalie 1505-C08 Box Storage W/colander & Lid
| Manufacturer | Vollrath/Idea-Medalie |
|---|---|
| Model Number | 1505-C08 |
| Manufacturer Part # | 1505-C08 |
| Height | 9.75" |
| Width | 16.25" |
| Depth | 22" |
| Weight | 5.14 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vollrath/Idea-Medalie 1505-C08 Color Yellow, Material Polyethylene, Length 20", 508 Mm, Width 15", 381 Mm, Temperature Range -34 C, -30 F, Includes 5" (127mm) Deep Colander Lid, Depth 7", 178 Mm, Nsf Certified Y
