Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Vollrath/Idea-Medalie 1505-C04 Box Storage W/colander & Lid
| Manufacturer | Vollrath/Idea-Medalie |
|---|---|
| Model Number | 1505-C04 |
| Manufacturer Part # | 1505-C04 |
| Height | 10" |
| Width | 16" |
| Depth | 22" |
| Weight | 5.14 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vollrath/Idea-Medalie 1505-C04 Color Blue, Material Polyethylene, Length 20", 508 Mm, Width 15", 381 Mm, Temperature Range -34 C, -30 F, Includes 5" (127mm) Deep Colander Lid, Depth 7", 178 Mm, Nsf Certified Y
