Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Vollrath 51016 10 Inch Layer Cake Pan Aluminum with Smooth Surface
Item:
#257019
Technical details
| Manufacturer | Vollrath |
|---|---|
| Model Number | 51016 |
| Manufacturer Part # | 51016 |
| Pan Shape | Round |
| Depth | 2" |
| Size | 10" |
| Material | Aluminum |
| Height | 2" |
| Width | 10" |
| Weight | 0.59 lbs |
| UPC | 029419792191 |
Vollrath 51016 10 Inch Layer Cake Pan Aluminum with Smooth Surface