Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Vitamix blender parts & accessories.
- Authorized Vitamix dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Vitamix 075251 blender parts & accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Vitamix 075251 48 Oz/1.4L Aer Blend Container Complete (Clear Container With Aerating Blade Asy And Splash Lid) For Quick & Quiet Only.
| Manufacturer | Vitamix |
|---|---|
| Model Number | 075251 |
| Manufacturer Part # | 075251 |
| Height | 8.8" |
| Width | 10.2" |
| Depth | 6.3" |
| Weight | 2.8 lbs |
| UPC | 703113752513 |
About this item
Product Details
Product Details
Vitamix, 075251, 48 oz/1.4L Aer Blend Container Complete (Clear Container with aerating blade asy, and splash lid) For Quick & Quiet only.