- Fast shipping available on in-stock Victory VWFD48HC-2 work top freezers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Victory VWFD48HC-2 48 Inch Two Section Worktop Freezer Counter Stainless Steel
| Manufacturer | Victory Refrigeration |
|---|---|
| Model Number | VWFD48HC-2 |
| Manufacturer Part # | VWFD48HC-2 |
| Style | Doors & Drawers |
| Size | 2 Section |
| Refrigeration | Self-contained, Rear Mounted |
| Width (side - side) | 48" - 51" Wide |
| Interior Finish | All Aluminum Interior |
| Compressor HP | 1/2 HP |
| Exterior Finish | Stainless Steel Top, Front & Sides |
| Height | 39.63" |
| Width | 48" |
| Depth | 32.88" |