RestaurantSupply.com is your trusted source for Ultrafryer cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Ultrafryer dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Ultrafryer 12C644 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Ultrafryer 12C644 14 Inch Conversion Kit Pump/motor Iron Black with Attachments
| Manufacturer | Ultrafryer |
|---|---|
| Model Number | 12C644 |
| Manufacturer Part # | 12C644 |
| Height | 3" |
| Width | 14.25" |
| Depth | 24.5" |
| Weight | 1.24 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Ultrafryer 12C644 Color Black, Material Iron, Includes (2) 1/2" Npt X 1/2" Flare Coupling, (2) 3/4" Npt, X 1/2" Npt Reducing Elbow, 3/4 Npt X 2" Nipple 3/4" Npt, Close Nipple
