Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Turbochef aftermarket rapid cook and high speed hybrid microwave ovens.
- Engineered to match existing Turbochef units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Turbochef TBCNGC-1573 rapid cook and high speed hybrid microwave ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Turbochef TBCNGC-1573 Hinge Right Fits Turbochef
| Fits with Manufacturer | Turbochef |
|---|---|
| Model Number | TBCNGC-1573 |
| Manufacturer Part # | TBCNGC-1573 |
| Height | 1" |
| Width | 7" |
| Depth | 11.5" |
| Weight | 1.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Turbochef TBCNGC-1573 Right Hinge, Turbo Chef Convection Oven Hhb2, Convection & Microwave Oven Ngc Ngc2
