Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Turbo Air casters and legs for cooking holding equipment.
- Authorized Turbo Air dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Turbo Air M726500200 casters and legs for cooking holding equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Turbo Air M726500200 Caster Stem5"od 3/8 13 W /brk
| Manufacturer | Turbo Air |
|---|---|
| Model Number | M726500200 |
| Manufacturer Part # | M726500200 |
| Height | 1" |
| Width | 1" |
| Depth | 1" |
| Weight | 1 lb |
| Weight | 1 |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Turbo Air M726500200 Swivel Stem Caster With Brake 5" Wheel Castr Brk Y Castr, Type Stem Castr Type Swivel Color Blackwheel And Hub, Length 1"stem Load Heght 6" Load Heght 152mm, Material Polyolefinwheel And Hub Thd 3/8-13mounting, Stud Weight 1.765lb Wheel Diam 5" Wheel Diam 127mm, Wheel Wdth 1 1/2" Wheel Wdth 38mm
