Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Turbo Air commercial refrigeration parts and accessories.
- Authorized Turbo Air dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Turbo Air 30283D0700 commercial refrigeration parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Turbo Air 30283D0700 Thermostat for Stgm48 Tgm-72rs with Temperature Control
| Manufacturer | Turbo Air |
|---|---|
| Model Number | 30283D0700 |
| Manufacturer Part # | 30283D0700 |
| Height | 2.25" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 1.13" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Turbo Air 30283D0700 Thermostat, Turbo Air For Model Stgm35/48/50 Tgm-69/72rs, Warm In 3f - Out -9.5f, Normal In -1f - Out -13f, Cold In -3f - Out -15f
