FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for True Refrigeration mega top sandwich and salad unit refrigerated counters.
- Authorized True Refrigeration dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock True Refrigeration TFP-64-24M-HC~SPEC3 mega top sandwich and salad unit refrigerated counters
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
True Refrigeration TFP-64-24M-HC~SPEC3 SPEC SERIES® Sandwich/Salad Unit
| Manufacturer | True Mfg. - General Foodservice |
|---|---|
| Model Number | TFP-64-24M-HC~SPEC3 |
| Manufacturer Part # | TFP-64-24M-HC~SPEC3 |
| Refrigeration | Self-contained, Rear Mounted |
| Sections | 2 Section |
| No of Drawers | 4 Drawers |
| Compressor Style | Side / Rear Breathing |
| Access Type | Drawers |
| Exterior Finish | Stainless Steel Front, Sides & Back |
| Height | 45.75" |
| Width | 64.13" |
| Depth | 31.5" |
| Weight | 570 lbs |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
True Mfg. - General Foodservice, TFP-64-24M-HC~SPEC3, SPEC SERIES® Sandwich/Salad Unit, two-section, rear mounted self-contained refrigeration, (24) 1/6 size (4"D) poly pans, SPEC Package 3 includes: stainless steel insulated cover, 8"D x 1/2" thick cutting board, (2) doors with locks, (4) gray PVC coated adjustable wire shelves, digital temperature control and display, stainless steel front, sides & back, stainless steel liner & stainless steel floor with coved corners, 2-1/2" castors, view spec sheet for electrical information & certifications, Made in USA
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.

