Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 249011 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Town Foodservice Equipment 249011 Safety Pilot Valve 3/8"
| Fits with Manufacturer | Town Foodservice Equipment |
|---|---|
| Model Number | 249011 |
| Manufacturer Part # | 249011 |
| Height | 3" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Town Foodservice Equipment 249011 Nat/lp Gas Safety Valve 3/8" Fpt In/out, "k" Type 1/4" Cct Pilot Out Only, Robertshaw Ts11 Safety., Cecilware Grill Ag 24 36 48 <1/86, Ag 1824 1836 1848 2424 2436 2448 >1/86, Star Griddle 451 452, Vulcan Griddle Mgg, Wyott Grill
