Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Town Foodservice Equipment aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Town Foodservice Equipment units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Town Foodservice Equipment 249006 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Town Foodservice Equipment 249006 Thermocouple
| Fits with Manufacturer | Town Foodservice Equipment |
|---|---|
| Model Number | 249006 |
| Manufacturer Part # | 249006 |
| Height | 0.5" |
| Width | 5" |
| Depth | 5.75" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Town Foodservice Equipment 249006 1970 Series 36" Thermocouple 20-30 Mv, Coaxial Thermocouple Threads 11/32"-32., Southbend, Grill Series Sg & Where Applicable., Oven Convection & Deck Ovens Where Applicable.
