Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Titan Stainless open front work table cabinet bases.
- Authorized Titan Stainless dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Titan Stainless 2STC-30-14 open front work table cabinet bases
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Titan Stainless 2STC-30-14 24 Inch Cabinet Table Open Front Stainless Steel Flat Top
| Manufacturer | Titan Stainless |
|---|---|
| Model Number | 2STC-30-14 |
| Manufacturer Part # | 2STC-30-14 |
| Top Gauge | 14 Gauge Top |
| Top Stainless Series | 300 Series Top |
| Depth (front - back) | 30"D |
| Width (side - side) | 24"W |
| Base Construction | Stainless Steel Base |
| Splash Height | Flat Top (without Backsplash) |
| Height | 36" |
| Width | 24" |
| Depth | 30" |
| Weight | 108 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Titan Stainless, 2STC-30-14, Table Cabinet, 24"W x 30"D, 14/300 stainless steel flat top, open front, middle shelf, stainless steel legs & adjustable bullet feet, 18/430 stainless steel body, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.