RestaurantSupply.com is your trusted source for Thunder Group wood booster seats.
- Authorized Thunder Group dealer, ensuring genuine commercial commercial furniture and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Thunder Group WDTHBS019A wood booster seats
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Thunder Group WDTHBS019A Booster Seat 11-4/5"W X 11-4/5"D X 10-5/8"H Flippable For Seat Height
| Manufacturer | Thunder Group |
|---|---|
| Model Number | WDTHBS019A |
| Manufacturer Part # | WDTHBS019A |
| Height | 10.55" |
| Width | 11.8" |
| Depth | 11.8" |
| UPC | 789313248148 |
| Stackable | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Thunder Group, WDTHBS019A, Booster Seat, 11-4/5"W x 11-4/5"D x 10-5/8"H, flippable for seat height, safety harness straps on both sides, wide stance, stackable, wood, walnut finish, KD, ASTM Compliance
Certifications
Certifications
Stackable
Designed for efficiency, this item is stackable to save storage space and enhance organization.
