RestaurantSupply.com is your trusted source for Thunder Group bus box and tubs.
- Authorized Thunder Group dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Thunder Group PLDB003 bus box and tubs
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Thunder Group PLDB003 Bus Box (380mm) 14-3/8"W X 11-5/8"D X 3-3/8"H 1-compartment
| Manufacturer | Thunder Group |
|---|---|
| Model Number | PLDB003 |
| Manufacturer Part # | PLDB003 |
| Construction | Plastic |
| Size | 11" X 14" |
| Color | Orange |
| Depth | 3 Inches |
| Type | 1-compartment |
| Height | 3.38" |
| Width | 14.38" |
| Depth | 11.63" |
| Weight | 0.77 lbs |
| UPC | 789313220816 |
About this item
Product Details
Product Details
Thunder Group, PLDB003, Bus Box, (380mm) 14-3/8"W x 11-5/8"D x 3-3/8"H, 1-compartment, durable, plastic (specify color)
