Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass faucet and drain accessories.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass HW-2C-60 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass HW-2C-60 Hose Water 60"l 1/2"nptm Thd
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | HW-2C-60 |
| Manufacturer Part # | HW-2C-60 |
| Height | 23.19" |
| Width | 13.13" |
| Depth | 2.63" |
| Weight | 2.63 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass HW-2C-60 Color Blue, Material Stainless Steel, Length 60", Coating Rubber, Temperature Range Up To 175 Degrees F, National Pipe Thread 1/2" Male, Type 360 Degrees Rotation Fittings, Lead Free Y, Note For Water, Nsf Certified Y, Instructions Included
