Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass faucet and drain accessories.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass B3926 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass B3926 Waste Lever2"m 1.5"f X 3.5"
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | B3926 |
| Manufacturer Part # | B3926 |
| Height | 16" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 15.75" |
| Weight | 3.91 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | ??? |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass B3926 Lever Waste By T&s Brass 3-1/2" Sink Opening, Height 4-1/2", Includes Handle Plunger Coupling Nut & Coupling Ferrule, Length 14" Overall, Material(s) Stainless Steel, National Pipe Tapered 1-1/2" Female Connection 2" Male Connection, Note Fits In A 3 1/2" Sink Opening, Outside Diameter 4-7/16" Flange, Weight 3.905 Lb, Models Used In, T&s Brass B-3970
