Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass faucet and drain accessories.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass B1231 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass B1231 Base Water Station 10.5x12.5
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | B1231 |
| Manufacturer Part # | B1231 |
| Height | 3.88" |
| Width | 27.5" |
| Depth | 12" |
| Weight | 4.76 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass B1231 Material Stainless Steel, Length 4" Drain Tailpiece, 4 1/2" Drainage Area, Width 10" Drainage Area, 10 1/2" Overall Size, Outer Diameter 1 1/4", 7/8" Hole, Depth 1 1/2" Drainage Area, 12 1/2" Overall Size
