Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass faucet and drain accessories.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass B0505 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass B0505 Valve Pedal H&c Wall Leadfree
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | B0505 |
| Manufacturer Part # | B0505 |
| Height | 3.5" |
| Width | 13.25" |
| Depth | 8.5" |
| Weight | 4.74 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass B0505 Material Brass, Plating Chrome-plated, Inlet 1/2" Npt Female, Outlet 1/2" Npt Female On Top, Lead Free Y, Centers 2 1/2" On Back
