Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass faucet and drain accessories.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass B-5K faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass B-5K Repair Kit H/d Faucet
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | B-5K |
| Manufacturer Part # | B-5K |
| Height | 9.75" |
| Width | 1" |
| Depth | 5.19" |
| Weight | 2.16 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass B-5K Faucet Repair Kit (now Includes 12 Bonnets)., T&s B-5k For Old Style Heavy Duty Faucet, W/o Barrel Type Spindle Assemblies., For T&s B-0230 B-0230ln B-0231, #56-1121 #56-1371 #56-1119 Prior To 09-08-98., For New Style Use Faucet Repair Kit # 51-1082, T&s B-6k ( For Heavy Duty Faucets After 09-08-98), New Style Faucet With Barrel Type Spindle Assemblies.
