Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass deck mount faucets.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass B-2282-F03 deck mount faucets
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass B-2282-F03 Faucet Dipperwellflow Co Ntrol
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | B-2282-F03 |
| Manufacturer Part # | B-2282-F03 |
| Height | 9" |
| Width | 4.06" |
| Depth | 3.06" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass B-2282-F03 Dipperwell Faucet By T&s Brass, Brand T&s Brass, Gpm 0.25, Includes Internal Flow Tower Knob & 5/16in Solder Fitting, Leadfree Yes, Material(s) Brass, National Pipe Straight 1/2in Male Connection, Note Fits A 7/8in Od Hole, Plating Chrome-plated, Type Dipperwell, Rigid, Weight 1.004 Lb, Models Used In, T&s Brass B-2282
