Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass faucet and drain accessories.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass B-0871 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass B-0871 Faucet Lav 4"centers Leadfree
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | B-0871 |
| Manufacturer Part # | B-0871 |
| Height | 5.5" |
| Width | 14.5" |
| Depth | 11" |
| Weight | 4.44 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass B-0871 Material Brass, Includes 111-1075 Hot Handle, 111-1147 Cold Handle, Plating Chrome-plated, Inlet 1/2" Nps, Lead Free Y, Centers 4", Gallons Per Minute 2.2
