Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass faucet and drain accessories.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass B-0300 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass B-0300 Faucet Pantry H/c Gsnk Leadfre
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | B-0300 |
| Manufacturer Part # | B-0300 |
| Height | 15.55" |
| Width | 10.25" |
| Depth | 3.75" |
| Weight | 5.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass B-0300 Material Brass, Length 2 1/4" Shank, Height 8" From Deck To Spout Tip, 13" Overall, Outer Diameter 1 1/8", Plating Chrome-plated, Inlet 1/4" Npt Male, Lead Free Y, Centers 4" Deck, Caster Type Rigid
