Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass deck mount faucets.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass -890 deck mount faucets
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass -890 Faucet Rstrm Wrist Bld Hd
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | -890 |
| Manufacturer Part # | -890 |
| Height | 14.5" |
| Width | 11" |
| Depth | 5.5" |
| Weight | 5.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass -890 Restroom Faucet Wrist Handle, T&s Brass, Asme A112.18.1 / Csa B125.1, * Country Of Origin China, * Commonwealth Of Massachusetts, * Low Lead Content (0.25% Max), * Nsf/ansi 372 (lead Content), * Nsf/ansi/can 61 Q 1
