Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass faucet and drain accessories.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass 060X-A22 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass 060X-A22 Nozzle Swing 8"
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | 060X-A22 |
| Manufacturer Part # | 060X-A22 |
| Height | 9.75" |
| Width | 1.38" |
| Depth | 3.63" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass 060X-A22 Swing Nozzle By T&s Brass 8" Spout Height 5-9/16", Height 141mm Includes Lubricant And Aerator Length 8", Length 203mm Material Brass Note Fits All T&s Swivel, Faucets Plating Chrome-plated Prop 65 Y Weight, .613lb Width 5/8" Width 16mm
