Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for T&S Brass faucet and drain accessories.
- Authorized T&S Brass dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock T&S Brass 012446-25 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
T&S Brass 012446-25 Cartridge Cerama Hot
| Manufacturer | T&S Brass |
|---|---|
| Model Number | 012446-25 |
| Manufacturer Part # | 012446-25 |
| Height | 20.31" |
| Width | 1" |
| Depth | 13.56" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
T&S Brass 012446-25 Cerama Hot Stem Assembly By T&s Brass Depth 1 13/16", Depth 46mm Gallons Per Minute 6.19 Leadfree Y Length 3, 11/16" Length 94mm Liters Per Minute 23.43 Material, Brass Note Quarter Turn Plating Chrome-plated Psi, 20-125 Standards Ab1953 Temp Range 40-120c Weight, .499lb Width 2 11/16" Width 68mm
