RestaurantSupply.com is your trusted source for Summit wall-mounted cabinets.
- Authorized Summit dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Summit CABWH2430 wall-mounted cabinets
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Optional 24" W X 30"H Clean White French Door Wall Cabinet, Summit CABWH2430
| Manufacturer | Summit Commercial |
|---|---|
| Model Number | CABWH2430 |
| Manufacturer Part # | CABWH2430 |
| Exterior Finish | Painted Exterior |
| Width (side - side) | 20" - 29" |
| Door Type | Hinged Door(s) |
| Height | 30" |
| Width | 24" |
| Depth | 12.75" |
| Weight | 52 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Summit Commercial, CABWH2430, Wall Cabinet, 24" W x 30"H, french door, soft-close, 6-way adjustable hinging, european hinging concealed inside, brushed nickel finish decorative knob, pocket screwed joints, simple setup, shelving included, 5/8" plywood box construction, clean white finish, seamless finish, fully assembled (Residential)
