RestaurantSupply.com is your trusted source for Summit wall-mounted cabinets.
- Authorized Summit dealer, ensuring genuine commercial storage and transport and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Summit CABMN2412 wall-mounted cabinets
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Optional 24" W X 12"H Midnight Navy French Door Wall Cabinet, Summit CABMN2412
| Manufacturer | Summit Commercial |
|---|---|
| Model Number | CABMN2412 |
| Manufacturer Part # | CABMN2412 |
| Exterior Finish | Painted Exterior |
| Width (side - side) | 20" - 29" |
| Door Type | Hinged Door(s) |
| Height | 12" |
| Width | 24" |
| Depth | 12.75" |
| Weight | 26 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Summit Commercial, CABMN2412, Wall Cabinet, 24" W x 12"H, french door, microwave-ready, soft-close, 6-way adjustable hinge, european hinging concealed inside, brushed nickel finish decorative knob, pocket screwed joints, simple setup, 5/8" plywood box construction, midnight navy finish, seamless finish, fully assembled (Residential)
