Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite china mixing bowls.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite OG10252017 china mixing bowls
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite OG10252017 Tall Bowl 1.25 Qt 6.75" X 3.0" - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | OG10252017 |
| Manufacturer Part # | OG10252017 |
| Type | Porcelain |
| Capacity | 3 Qt (and Under) |
| Height | 3" |
| Width | 6.75" |
| Depth | 6.75" |
| Weight | 36.11 lbs |
| UPC | 05018461847152 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, OG10252017, Tall Bowl, 1.25 qt, 6.75" x 3.0", Fire, Ember, Off Grid Studio, Round, Porcelain, 24 Per Case, Where Earth Meets Flame (STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
