Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite brandy and cognac glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB1336102 brandy and cognac glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB1336102 Cognac 16.5 Oz 3.75" X 4.625" - 1/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB1336102 |
| Manufacturer Part # | LB1336102 |
| Base | Stem |
| Capacity | 2 - 9 Oz |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Height | 4.63" |
| Width | 3.75" |
| Weight | 8.07 lbs |
| UPC | 08004743041421 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB1336102, Cognac, 16.5 oz, 3.75" x 4.625", Sublime, Luigi Bormioli, Crystalline, 16 Per Case (STOCK item) (Packed By: 1 Pack)
