Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite champagne and sparkling wine glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB1318901 champagne and sparkling wine glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB1318901 Champagne Flute 7.25 Oz 2.625" X 8.375" - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB1318901 |
| Manufacturer Part # | LB1318901 |
| Base | Stem |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Capacity | 7 Oz |
| Shape | Flute |
| Height | 8.38" |
| Width | 2.63" |
| Weight | 7.93 lbs |
| UPC | 08004743039749 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB1318901, Champagne Flute, 7.25 oz, 2.625" x 8.375", Speakeasy Swing, Luigi Bormioli, Crystalline, 24 Per Case (STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
