Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite cocktail and martini glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB1316801 cocktail and martini glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB1316801 Martini Coupe 8.5 Oz 4.0" X 6.0" - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB1316801 |
| Manufacturer Part # | LB1316801 |
| Base | Stem |
| Capacity | 7 Oz |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Height | 6" |
| Width | 4" |
| Weight | 9.45 lbs |
| UPC | 08004743039701 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB1316801, Martini Coupe, 8.5 oz, 4.0" x 6.0", Speakeasy Swing, Luigi Bormioli, Crystalline, 24 Per Case (STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
