Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite wine glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB1314401 wine glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB1314401 Wine 23.75 Oz 3.875" X 9.75" - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB1314401 |
| Manufacturer Part # | LB1314401 |
| Base | Stemmed |
| Height | 9" - 11"H |
| Capacity | 20 - 24 Oz |
| Wine Type | All Purpose |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Height | 9.75" |
| Width | 3.88" |
| Weight | 13.93 lbs |
| UPC | 08004743039688 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB1314401, Wine, 23.75 oz, 3.875" x 9.75", Speakeasy Swing, Luigi Bormioli, Crystalline, 24 Per Case (STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
