RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite champagne and sparkling wine glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB1310801 champagne and sparkling wine glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB1310801 Champagne Flute 5.99 Oz 2.625" X 8.25" - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB1310801 |
| Manufacturer Part # | LB1310801 |
| Capacity | 5 Oz |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Base | Stem |
| Shape | Flute |
| Height | 8.25" |
| Width | 2.63" |
| Weight | 7.91 lbs |
| UPC | 08004743039664 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB1310801, Champagne Flute, 5.99 oz, 2.625" x 8.25", Speakeasy Swing, Luigi Bormioli, Crystalline, 24 Per Case, (STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
