Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite champagne and sparkling wine glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB1290201 champagne and sparkling wine glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB1290201 Champagne Flute 8.0 Oz 2.75" X 9.625" - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB1290201 |
| Manufacturer Part # | LB1290201 |
| Base | Stem |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Capacity | 8 Oz |
| Shape | Flute |
| Height | 9.63" |
| Width | 2.75" |
| Weight | 10.14 lbs |
| UPC | 08004743038896 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB1290201, Champagne Flute, 8.0 oz, 2.75" x 9.625", Roma 1960, Luigi Bormioli, Crystalline, 24 Per Case (STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
