Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite champagne and sparkling wine glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB1289201 champagne and sparkling wine glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB1289201 Coupe 12.0 Oz 4.5" X 6.75" - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB1289201 |
| Manufacturer Part # | LB1289201 |
| Base | Stem |
| Capacity | 11 Oz |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Shape | Flute |
| Height | 6.75" |
| Width | 4.5" |
| Weight | 7.49 lbs |
| UPC | 08004743038919 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB1289201, Coupe, 12.0 oz, 4.5" x 6.75", Roma 1960, Luigi Bormioli, Crystalline, 12 Per Case (STOCK item) (Packed By: 1 Dozen)
