Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite wine glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB1276601 wine glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB1276601 Stemless Wine 16.0 Oz 3.625" X 3.875" - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB1276601 |
| Manufacturer Part # | LB1276601 |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Wine Type | All Purpose |
| Height | 3" - 5"H |
| Base | Stemless |
| Capacity | 16 - 19 Oz |
| Height | 3.88" |
| Width | 3.63" |
| Weight | 10.8 lbs |
| UPC | 08004743037318 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB1276601, Stemless Wine, 16.0 oz, 3.625" x 3.875", I Meravigliosi, Luigi Bormioli, Crystalline, 24 Per Case (STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
