Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite champagne and sparkling wine glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB1273501 champagne and sparkling wine glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB1273501 Champagne Flute 14.25 Oz 3.125" X 9.75" - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB1273501 |
| Manufacturer Part # | LB1273501 |
| Base | Stem |
| Capacity | 14 Oz |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Shape | Flute |
| Height | 9.75" |
| Width | 3.13" |
| Weight | 11.37 lbs |
| UPC | 08004743037271 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB1273501, Champagne Flute, 14.25 oz, 3.125" x 9.75", I Meravigliosi, Luigi Bormioli, Crystalline, 24 Per Case (STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
