Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite brandy and cognac glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB1272401 brandy and cognac glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB1272401 Cognac 15.5 Oz 3.75" X 5.0" - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB1272401 |
| Manufacturer Part # | LB1272401 |
| Capacity | 10 - 17 Oz |
| Base | Stem |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Height | 5" |
| Width | 3.75" |
| Weight | 5.22 lbs |
| UPC | 08004743037165 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB1272401, Cognac, 15.5 oz, 3.75" x 5.0", Mixology, Luigi Bormioli, Crystalline, 12 Per Case (STOCK item) (Packed By: 1 Dozen)
