Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite cocktail and martini glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB1246401 cocktail and martini glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB1246401 Gin & Tonic 27.5 Oz 4.625" X 8.125" - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB1246401 |
| Manufacturer Part # | LB1246401 |
| Capacity | 27 Oz |
| Base | Stem |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Height | 8.13" |
| Width | 4.63" |
| Weight | 9.25 lbs |
| UPC | 08004743036205 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB1246401, Gin & Tonic, 27.5 oz, 4.625" x 8.125", Mixology, Luigi Bormioli, Crystalline, 12 Per Case (STOCK item) (Packed By: 1 Dozen)
