Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite wine glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB1127901 wine glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB1127901 Wine 15.5 Oz 3.375" X 9.125" - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB1127901 |
| Manufacturer Part # | LB1127901 |
| Base | Stemmed |
| Capacity | 13 - 15 Oz |
| Height | 9" - 11"H |
| Wine Type | All Purpose |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Height | 9.13" |
| Width | 3.38" |
| Weight | 12.75 lbs |
| UPC | 08004743031217 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB1127901, Wine, 15.5 oz, 3.375" x 9.125", Supremo, Luigi Bormioli, Crystalline, 24 Per Case (STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
