Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite glass bottles.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB1108901 glass bottles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB1108901 Bottle 9.75 Oz 2.875" X 7.875" - 1 Dozen
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB1108901 |
| Manufacturer Part # | LB1108901 |
| Capacity | 4 - 12 Oz |
| Type | All-purpose |
| Height | 7.88" |
| Width | 2.88" |
| Weight | 12.76 lbs |
| UPC | 032622021392 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB1108901, Bottle, 9.75 oz, 2.875" x 7.875", Optima, Luigi Bormioli, Soda Lime, 12 Per Case (STOCK item) (Packed By: 1 Dozen)
