Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Steelite wine glasses.
- Authorized Steelite dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Steelite LB1102002 wine glasses
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Steelite LB1102002 Wine 13.0 Oz 3.25" X 8.75" - 2/Case
| Manufacturer | Steelite International |
|---|---|
| Model Number | LB1102002 |
| Manufacturer Part # | LB1102002 |
| Capacity | 13 - 15 Oz |
| Height | 6" - 8"H |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Base | Stemmed |
| Wine Type | All Purpose |
| Height | 8.75" |
| Width | 3.25" |
| Weight | 16.15 lbs |
| UPC | 08004743029825 |
About this item
Product Details
Product Details
Steelite International, LB1102002, Wine, 13.0 oz, 3.25" x 8.75", Incanto, Luigi Bormioli, Crystalline, 24 Per Case (STOCK item) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
